Prezident republiky přijal Alenu Vitáskovou

12. srpna 2016

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-prijal-alenu-vitaskovou-3-12828

Prezident republiky přijal Alenu Vitáskovou

Prezident republiky Miloš Zeman přijal v pátek dne 12. srpna 2016 na Pražském hradě na její žádost Alenu Vitáskovou, předsedkyni Energetického regulačního úřadu, která informovala o současných nákladech na podporu obnovitelných zdrojů energie, které dnes představují 45 miliard korun. Z čehož jenom 3 miliardy korun byly notifikovány Evropskou komisí, takže zbývajících 42 miliard je podle názoru předsedkyně ERÚ vypláceno nezákonně. Přičemž 1 kWh silové elektřiny má tržní cenu 1 korunu, zatímco cena dotované solární energie je až 15 korun za 1 kWh.

Prezident republiky vyjádřil názor, že je třeba udělat vše pro to, aby dotace vyplácené do kapes solárních baronů byly co nejvíce omezeny.

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

Předsedkyně ERÚ je čerstvou nositelkou řádu Elišky Přemyslovny.Tisková zpráva ERÚ z 23.9.2016

av

Nadační fond Elišky Přemyslovny dnes ve Státních aktech Poslanecké sněmovny udílel ocenění ženám, které významně a pozitivně promlouvají do veřejného života v České republice. Za svou práci na Energetickém regulačním úřadě (ERÚ) i v občanském životě se stala laureátkou řádu Elišky Přemyslovny předsedkyně úřadu Alena Vitásková.

Alena Vitaskova si odnesla 23.září 2016 ze Sněmovny Řád Elišky Přemyslovny

av

Zpráva Nadačního fondu Elišky Přemyslovny z 24.09.2016 

Celkem 21 žen bylo oceněno Řádem Elišky Přemyslovny v rámci druhého ročníku slavnostního předávání konaném v pátek v Poslanecké sněmovně. Řády předal prezident Nadačního fondu Elišky Přemyslovny Augustin Karel Andrle Sylor.
 
Slavnostním dopolednem provázela moderátorka Naděžda Hávová, a tak jako minulý rok jej provázely slzy oceněných. Řády byly předány významným ženám působícím v oblasti charity, kultury, zdravotnictví a nebo se nějakým dalším způsobem zasloužily o společnostPříjemnou atmosféru dotvářela hra na harfu Simony Voříškové a kytara Miroslava Baldrycha  

Více zde: http://www.eliskapremyslovna.cz/news/letosni-rad-elisky-premyslovny-si-odneslo-21-zen/

Více zde: http://www.eliskapremyslovna.cz/news/letosni-rad-elisky-premyslovny-si-odneslo-21-zen/

Řád Elišky Přemyslovny pro Alenu Vitáskovou

av

ŘÁD PRO ŠÉFKU ERÚ.

03.10.2016 - E15

Autor: red, Strana: 20

Nadační fond Elišky Přemyslovny ve Státních aktech Poslanecké sněmovny udílel ocenění ženám, které významně a pozitivně promlouvají do veřejného života v České republice. Za svou práci na Energetickém regulačním úřadě i v občanském životě se jednou z laureátek řádu Elišky Přemyslovny stala předsedkyně úřadu Alena Vitásková.

/Podrobněji u nás již dříve:http://www.drzaholka.cz/mym-volicum/alena-vitaskova-si-odnesla-23-zari-2016--ze-snemovny-rad-elisky-premyslovny//

 

 

Vitásková je manažerkou roku i aktérkou trestních kauz

08.12.2016 - Zpravodajství ČTK

Autor: sat rmi

Praha 8. prosince (ČTK) - Alena Vitásková je známa jako úspěšná manažerka, někteří novináři ji dokonce označují za nejmocnější ženu českého průmyslu. Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v poslední době poutá zájem médií také svými spory s vládou či soudními kauzami. V neděli 11. prosince oslaví Vitásková šedesátiny.

V čele ERÚ stojí Vitásková od srpna 2011, kdy ji do funkce jmenovala vláda Petra Nečase (ODS). "Odborné zkušenosti Aleny Vitáskové a její prokazatelné manažerské schopnosti jsou zárukou pro kontinuitu a další rozvoj ERÚ i v následujícím období," obhajoval její jmenování ministr průmyslu Martin Kocourek (ODS).

Alena Vitásková, manažerka roku i aktérka trestních kauz, včera oslavila šedesátku

12.12.2016 - Deník (Kraj Vysočina 5 mutací)

Autor: čtk, Strana: 4

Alena Vitásková je známá jako úspěšná manažerka a často bývá označována dokonce za nejmocnější ženu českého průmyslu. Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v poslední době poutá zájem médií také svými spory s vládou či soudními kauzami. Včera oslavila Vitásková šedesátiny.