Sobotka pošlapal Ústavu. Strážkyně levné elektřiny Vitásková na konci mandátů promluvila o mafii a útocích, kterým ve funkci čelila

parlamentnilisty.cz | 21.07.2017 | rubrika: | autor: Aleny Vitáskové, Alena Vitásková


Moderátor Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV.cz pozval dosluhující předsedkyni Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou, která ve své funkci končí k 31. červenci tohoto roku. Dáma usedla do křesla a pořádně se pustila do premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Předseda vlády prý totálně pošlapal Ústavu ČR.
Hned v úvodu pořadu oznámila, že je ráda, že se jí podařilo dokončit celé šestileté funkční období. "Přes nevoli mnohých jsem dosloužila své šestileté funkční období, přestože se usilovalo téměř pár týdnů po mém jmenování, abych z funkce odešla. Za šest let energetická mafie použila všechny prostředky k tomu, abych skončila, mám obrovskou radost, že mandát dokončuji i za těch podmínek, které jsem pro výkon této funkce měla," zahájila dáma rozhovor. "Mafie teda nic moc," glosoval to okamžitě Veselý. Vitásková však diváky ujistila, že toto téma ještě rozvede.
Poukázala na své dosud nepravomocné odsouzení. Vzhledem k tomu, co se jí děje, je prý dáma přesvědčena, že se v této zemi zavírají lidé na objednávky. Tady se prý shoduje s Andrejem Babišem (ANO). Ve vysílání také představila svou brožurku Na prahu vězení, v níž údajně vysvětluje, jak to s jejím stíháním a souzením bylo. Cítí se být absolutně nevinnou. "Teď jste jak Horst Fuchs," vzpomněl Veselý se smíchem na jméno německého krále teleshoppingu. 

Následně se Vitásková pořádně obula do předsedy vlády. "Náš pan premiér Bohuslav Sobotka pošlape Ústavu a zákony, Listinu práv s svobod, když vyzve občany, ať si jdou poslechnout nezákonně pořízené odposlechy svého tehdejšího 1. místopředsedy vlády," kroutila hlavou dáma. Takové jednání by prý bylo v pořádku jen ve chvíli, kdy si řekneme, že nejsme demokratický stát a je tu možné volně pošlapávat Ústavu, když se dovoláváme nezákonně pořízených odposlechů. Nezákonnost odposlechů však dosud nebyla nade vší pochybnost prokázána.
Když měla Vitásková zhodnotit, jak se jí vedlo v čele úřadu, je spokojená, protože se prý jejímu úřadu podařilo ušetřit stovky tisíc korun z kapes daňových poplatníků. "Úspora pro občana, včetně miminek a starců, je to asi 3500 korun ročně. Pro rodinu je to čtyřikrát tolik a v období dvaceti let je to asi 280 tisíc korun. A to si myslím, že je obrovský úspěch a mám z toho obrovskou radost.... Někde jsem to zveřejnila, že úřad okradl mafii, protože ty peníze teď samozřejmě někomu chybí," pochválila se dáma.
Celý rozhovor naleznete zde
Za svůj úspěch považuje také to, že se jí podařilo ukázat na kauzy solárních baronů, kterým stát na dotacích vyplácí miliardy. Považuje za hrozivé, že solární elektrárny vyrostly i na úrodné zemědělské půdě.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.