Chci touto cestou poděkovat všem občanům, kteří vyjadřují podporu mé práci, kterou náš úřad pod mým vedením nejen pro občany odvádí. Jsem tím nesmírně potěšena a vždy, když dostávám další a další ránu ze strany státních institucí a znovu si říkám, proč to vlastně dělám, přijde e-mail, potkám se s cizí osobou a čtu nebo slyším hřejivá slova podpory.

Zážitek ze včerejška - pondělí 23. ledna 2017. Měla jsem pracovní oběd s poslancem ČR, v Ostravě. On přijel vlakem do Ostravy a já jsem zase z Ostravy odjížděla do Prahy. Setkali jsme se proto vedle hlavního vlakového nádraží v restauraci hotelu Max na Nádražní ulici. Kromě hezkého prostředí, milé obsluhy, voňavého jídla, (jsem na dietě tak jsem si dala jen kávu, ale k ní mi velmi příjemný personál přinesl jako pozornost podniku zákusky, domácí, vynikající, a bylo po dietě), dobrých - přijatelných cen, máte pocit domácího prostředí, prostě cítíte se příjemně.

S poslancem jsme probírali energetiku, když ke stolu přistoupil mladý muž v modré bundě, který právě odcházel. A oslovil mě se slovy: „Dobrý den, promiňte, nechci rušit, chci Vám jen za nás občany poděkovat za to, co pro nás děláte." Zůstala jsem překvapena a neodolala jsem, abych se ujistila, že mladý muž opravdu ví, s kým mluví a komu a za co vlastně děkuje. Proto jsem se zeptala: „A vy víte, kdo jsem?" Odpověď zněla: „Samozřejmě, šéfka ERÚ. Vážíme si Vás za to, co pro lidi děláte, a fandíme Vám". Byla jsem opravdu velmi dojata a potěšena, podali jsme si ruce a předala jsem mu brožurku „Na prahu vězení", kterou nosívám sebou. (Je neprodejná a posílám ji na přání jako dárek lidem stejně smýšlejícím).

Opět jsem nabrala sil na další nerovný boj, který svádím nyní již dokonce s částí státních institucí. Chci jen sdělit, že nikdy od svých idejí neustoupím, že si Vážím svých spolupracovníků na ERÚ, kteří se s ideály, které ctím, ztotožňují a vykonávají svoji práci velmi zodpovědně ku prospěchu energetického trhu. Nevytváří podmínky jen pro vyvolené, ale skutečně vytváří rovné podmínky pro všechny účastníky energetického trhu, a to nezávisle a nestranně, jak chce zákon, a nedají se zastrašit.

Pokud si všichni ve státní správě budou uvědomovat, že jsou tu proto, aby sloužili občanům, veřejnému zájmu, tak bude vládnout spokojenost a ne pocit bezpráví, přebujelé administrativy a nezájmu o život lidí.

Jen MALÝ ČLOVĚK nepovažuje malé dobro za přínos a tak je nečiní. Malé zlo nepovažuje za nic špatného a tak se jej nevystříhá. Proto se zlo hromadí tak dlouho, až jej nelze zakrýt, vina se stává tak velkou, že nemůže být pominuta.