Alena Vitásková: Hrubiánský útok neschopného „kapitána“ Mládka

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Alena-Vitaskova-Hrubiansky-utok-neschopneho-kapitana-Mladka-461202

03.11.2016 - parlamentnilisty.cz

Autor: PV

Stanovisko ERÚ k prohlášení ministra Mládka ze dne 2. listopadu 2016

Energetický regulační úřad (ERÚ) se distancuje od postoje ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Pro ERÚ je výzva ministra Mládka adresovaná ERÚ a jeho předsedkyni Aleně Vitáskové zcela nepřijatelná a kategoricky ji odmítá.

Pan ministr Mládek lže.

Lhal vládě České republiky, když v závěru loňského roku (2015) předkládal informaci, že se jedná o stávající podporu.

Lhal prezidentovi České republiky, když ho v loňském roce ujišťoval, že notifikace bude mít v únoru-březnu letošního roku (2016).

Lhal občanům České republiky a majitelům obnovitelných zdrojů, když učinil veřejný příslib, že notifikace bude vydána v období únor-březen 2016.

Pan ministr Mládek navádí k trestným činům, a to vědomému porušování zákonů. Navádí, aby ERÚ postupoval v rozporu se zákony, přestože je mu známo, že na podporu vyplácenou v rozporu se zákonem bylo poslanci České republiky podáno počátkem letošního roku trestní oznámení a do této chvíle nebylo odloženo.

Svým hysterickým výpadem v Parlamentních listech vůči ERÚ ze dne 2. listopadu 2016 se ministr Mládek snaží zahladit svoji politickou zodpovědnost kolem obnovitelných zdrojů. Tou je též neřešená rozsáhlá překompenzace hrazená z veřejných prostředků, která nastala zcela špatným nastavením celého systému, který byl založen počátkem let 2005 a vyvrcholil solárním boomem v roce 2010.

Ministr Mládek tento problém měl řešit, odtud jeho politická zodpovědnost. ERÚ žádalo ministra Mládka o zajištění právní legitimity – novely zákona tak, aby bylo možné vybírat finanční prostředky i vyplácet podporu na nenotifikované zdroje.

Místo spolupráce, hrubiánský útok neschopného „kapitána" týmu ministra Mládka.